Informació general

  • Les famílies que facin ús d’aquest servei s’han de descarregar al seu mòbil l’APP “càtering s’Olivera”.
  • En cap moment es podrà donar de menjar a un infant que prèviament la família no hagi fet la gestió a través d’aquesta APP.
  • Les famílies amb aquesta APP gestionen tot el que els hi és necessari sobre l’ús d’aquest servei del seu/va fill/a.
  • LES FAMÍLIES QUE JA HAN UTILITZAT EL SERVEI A TRAVÉS D’AQUESTA APP, HAN DE RECORDAR QUE S’HA D’ACTUALITZAR (el seu fill/a canvia de curs, i s’ha de reflexar).
  • El preu aquest curs escolar ha incrementat, és de: 7,30€/dia per alumnat fixe i 8€/dia per l’alumnat esporàdic.
  • El nombre de monitors serà en funció del nombre d’alumnat fixe. Per cada 10 alumnes fixes, 1 monitor, per la qual cosa l’alumnat esporàdic serà limitat.

Equips docents

Els equips docents dels diferents cursos els podeu trobar a continuació:

Aqui teniu els correus de contacte del personal docent del curs 22-23

EQUIP DOCENT D’INFANTIL

  • Manuel Santillana: manuelsantillana@ceipvendadarabi.com
  • María Febrer: mariafebrer@ceipvendadarabi.com
  • Raquel Blanes: raquelblanes@ceipvendadarabi.com
  • Aina Isbert: ainaisbert@ceipvendadarabi.com
  • Ana Portas: anaportas@ceipvendadarabi.com
  • Claudia Palomo: claudiapalomo@ceipvendadarabi.com
  • Guada Morcillo: guadalupemorcillo@ceipvendadarabi.com
  • Anna Tur: annatur@ceipvendadarabi.com
  • Aina Esteva: ainaestevaflaquer@ceipvendadarabi.com
  • Miranda Díaz: miranda.diaz@ceipvendadarabi.com
  • Eli Castillo: eli.castillo@ceipvendadarabi.com
  • Cati Gómez: catigomez@ceipvendadarabi.com

EQUIP DOCENT 1r CICLE

  • Ainhoa Martínez: ainhoamartinez@ceipvendadarabi.com
  • Carina Giménez: carinagimenez@ceipvendadarabi.com
  • Marimar Sánchez: marimar.sanchez@ceipvendadarabi.com
  • Sergio Pedroso: sergiopedroso@ceipvendadarabi.com
  • Alicia Díaz: aliciadiaz@ceipvendadarabi.com
  • Sylvia Greiter: sylviagreiter@ceipvendadarabi.com
  • Rocío Carro: rociocarro@ceipvendadarabi.com
  • Paca Marí: fransciscamari@ceipvendadarabi.com
  • Diana Campos: diana.campos@ceipvendadarabi.com

EQUIP DOCENT 2n CICLE

  • María Alsina: mariaalsina@ceipvendadarabi.com
  • Laura Portillo: laura.portillo@ceipvendadarabi.com
  • Carmen Canitrot: carmenalba.canitrot@ceipvendadarabi.com
  • Adrián Fernández: adroanfernandez@ceipvendadarabi.com
  • Laura Muñoz:laura.munoz@ceipvendadarabi.com
  • Itxaso Rueda: itxasorueda@ceipvendadarabi.com
  • Cristina Maneiro: cristinamaneiro@ceipvendadarabi.com
  • Carmen Marí: carmenmari@ceipvendadarabi.com
  • Ester Soto: estersoto@ceipvendadarabi.com

EQUIP DOCENT 3r CICLE

  • Paloma Pérez: paloma.perez@ceipvendadarabi.com
  • Bárbara Ramis: barbara.ramis@ceipvendadarabi.com
  • Pau Matas: paumatas@ceipvendadarabi.com
  • Jessica Gómez: jessica.gomez@ceipvendadarabi.com
  • Laura Trillas: lauratrillas@ceipvendadarabi.com
  • Sergi Vicent: sergi.vicent@ceipvendadarabi.com
  • Eva Olmedo: eva.olmedo@ceipvendadarabi.com

ORIENTACIÓ

Gemma Franch: gemmafranch@ceipvendadarabi.com

INFORMACIÓ GENERAL CURS 22-23

Benvolgudes famílies,

El dilluns 12 vàrem començam l’escola amb moltes ganes i il·lusió sense mesures COVID, l’horari serà el normal de 9:00 a 14:00h. Organització curs 2022-23:

  • Entrades a l’escola
  • Començament de les classes a les 9:00h, si hi ha alumnat que arribi fora d’aquesta hora tutoria ho comptarà com a retràs.
  • Entrades Educació infantil: a les 8:55h
  • Entrades Primària: a les 8:55h
  • Entrades alumnes de bus: 8:45h quan arribi l’autobús
  • Entrades alumnes matinera: 7:50h i 8:20h per conciliar la vida laboral i familiar
  • Educació primària: L’alumnat no farà filera entrarà al recinte i aniran cadascun a la seva aula on estarà esperant els mestres. Les famílies poden entrar a l’escola fins el jardí d’entrada.
  • Educació infantil: faran filera en l’entrada 1, on els familiars poden entrar, les tutores i tutor recolliran els alumnes en la filera.
  • Sortides de l’escola
  • Sortida Educació Infantil: 3 i 4 anys a les 13:50h, entrada de famílies a l’entrada 1, els alumnes faran filera. 5 anys a les 13:55h, entrada de les famílies a l’entrada 1, els alumnes faran filera.
  • Sortida d’Educació Primària: a les 14:00h, faran filera en l’entrada 2, poden entrar les famílies per recollir al seu fill/a.

HORARI DE TUTORIES: dimecres

REUNIONS GENERALS DE PRINCIPI DE CURS: els grups de 4 i 5 anys, 3r, 4t, 5è i 6è les realitzaran dimecres 5 d’octubre.

SERVEIS ESCOLARS 22-23

Estimades famílies,
us enviem la informació relativa als serveis escolars dels que disposa el centre:


ESCOLA MATINERA
La documentació necessària per l’ús d’aquest servei es trobarà a disposició al servei de matinera, es va enviar mitjançant GESTIB i també ho trobareu en aquest enllaç, d’on la podeu descarregar.
S’ha d’entregar als tutors/es o escola matinera a través dels seus fills/es.
Horari establert per a aquest servei: primer torn a les 7:45, segon torn a les 8:20h, per facilitar la vida laboral i familiar.
Les monitores s’encarreguen a les 9h de portar els infants al professorat pertinent, o a la seva aula.
Preu especial per famílies de 3 o més fills/es.
Es mantenen els preus:

  • Preu dies alterns: 2,50€ (s’han de portar sempre el dia que s’utilitzi l’escola matinera, dins d’un sobre, amb un telèfon d’urgència apuntat).
  • Preu mensual: 35€ s’ha d’ingressar al compte del Centre dins la primera setmana de cada mes entrant. Entregar justificant a la monitora encarregada de matinera. Codi per fer l’ingrès: 0772788
    NÚM. DE COMPTE CENTRE: ES07 2100 8233 3413 0011 3665

MENJADOR ESCOLAR

  • Les famílies que facin ús d’aquest servei s’han de descarregar al seu mòbil l’APP “càtering s’Olivera”.
  • En cap moment es podrà donar de menjar a un infant que prèviament la família no hagi fet la gestió a través d’aquesta APP.
  • Les famílies amb aquesta APP gestionen tot el que els hi és necessari sobre l’ús d’aquest servei del seu/va fill/a.
  • LES FAMÍLIES QUE JA HAN UTILITZAT EL SERVEI A TRAVÉS D’AQUESTA APP, HAN DE RECORDAR QUE S’HA D’ACTUALITZAR (el seu fill/a canvia de curs, i s’ha de reflexar).
  • El preu aquest curs escolar ha incrementat, és de: 7,30€/dia per alumnat fixe i 8€/dia per l’alumnat esporàdic.
  • El nombre de monitors serà en funció del nombre d’alumnat fixe. Per cada 10 alumnes fixes, 1 monitor, per la qual cosa l’alumnat esporàdic serà limitat.

BUS ESCOLAR
Aquest servei està enfocat a tots els infants d’Educació Primària, si entre els tres centres, resten places buides a partir del mes d’octubre, i seguint un rigorós ordre d’entrada de la petició, es repartiran entre els alumnes d’Educació Infantil que són germans d’alumnes de primària que ja són usuaris del transport escolar.

Tot l’alumnat que vulgui emprar aquest servei haurà de fer la petició de plaça, encara que l’any anterior ja eren usuaris. Els documents per a la petició de plaça es poden sol·licitar a secretaria@ceipvendadarabi.com, s’enviaren pel GESTIB i també el trobareu al següent enllaç: Sol·licitud bus escolar

IMPRESCINDIBLE: FULL D’EMPADRONAMENT.
S’hauran d’entregar al tutor/a.

A l’alumne se li facilitarà un carnet de bus que haurà de dur sempre.

Benvinguda al curs 22-23

Benvingudes famílies,

estem molt contents i il·lusionats per poder afrontar un nou curs amb els vostres fills i filles, aquest sense restriccions.

Pròximament us penjarem a la web tota la informació relativa als serveis complementaris, reunions de principi de curs, calendari escolar, etc.

Com fer-se soci de l’APIMA?

  • Fer un pagament de 20€ per família al compte bancari: CAIXABANK ES60 2100 8233 3813 0037 6452
  • Enviar per correu electrònic a apima@ceipvendadarabi.com el justificant de la transferència amb les següents dades:
    • Nom de l’alumne/a i curs que farà el 22-23
    • Número de soci/a (en cas de tenir-ne)
    • Nom de mare/pare/tutor
    • Email i telèfon de contacte
  • Per a qualsevol dubte o informació, per favor contactau amb l’APIMA mitjançant el seu correu electrònic: apima@ceipvendadarabi.com

Per què fer-se soci de l’APIMA?

  • Per a que comptis amb un punt de trobada amb altres famílies.
  • Per estar informat de totes les activitats del centre.
  • Per poder realitzar les activitats extraescolars de qualsevol escola del municipi.
  • Per tenir descomptes de diferents comerços de Santa Eulària.
  • Per ser soci/a tens un regal de benvinguda i l’abonament d’alguna excursió.
  • Les vostres aportacions ajuden a tenir les millors festes de Halloween, fi de curs i graduacions.
  • Aportació a la xocolatada de nadal i a les bandes de graduació de 6è i 5 anys.
  • I per supost, ens permet participar a la rua de carnestoltes.
  • Concurs de postals nadalenques
  • Col·laborem amb l’escola en la compra de material, llibres o el que sigui necessari.

I PERQUÈ T’HO PASSARÀS GENIAL!!!